RC klub Kramolín
Dnešní datum: 08. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Rejštejn - 5.11.2011 - 86
vyhlášení výsledků 2011
zobrazení: 1006
známka: 0


* Klubový život o prázdninách

Vydáno dne 22. 08. 2007 (3748 přečtení)

.........aneb až se zima zeptá......

Blíží se konec prázdnin a dovolených (k nemalé radosti dětí a učitelek školou povinných....) a je tedy čas si stručně připomenout, co se v klubu a okolí událo a přihodilo. A protože bych toto povídání stejně dostal za úkol já („ ...když sis to vymyslel....“), tak to udělám raději dobrovolně.
Letos nám „klubákům“, bohužel, nevyšla společná dovolená (ani „výletová“, ani „modelářská“), takže se společné „akce“ odehrávali při víkendových setkáních v Kramolíně mezi našimi rodinnými dovolenými. Nepodařila se uskutečnit ani společná akce „raft“ (zdravotní, rodinné a jiné důvody....) a některé „drahé polovičky“ si tak mohli oddechnout, že mají rodiny stále kompletní (nebudu jmenovat, byl bych kamenován....). Takže společné „polétání“ a „poježdění“ se odehrávalo neplánovaně a náhodně, např. jako uvolnění po celodenní práci........
Protože mé modelářské „srdce“ je především „letecké“, začnu společným létáním, které se odehrává na našem „půjčeném klubovém letišti“ (bývalé polní letiště pro práškovací „čmeláky“ u žst.zastávky Mileč, kde nás „tiše trpí“ místní zem.družstvo.....). Létání zde bývá občas spojené s ježděním RC auty na betonové ploše na konci letiště, většinou jako „bombónek“ po „vzdušném adrenalinu“. Je pravdou, že letos jsme své „okřídlené“ miláčky (tím mám na mysli modely letadel!) trochu zanedbávali a seznam toho, co se dostalo do vzduchu (a počty nalétaných hodin....) by byl dost „hubený“ - namátkou můj Shanahan, Mírův dvouplošník a také dědův Bendy a Look, do seznamu raději nepočítám moje „trochu nepovedené „táborové létání“ s Jerrym. Konečně se nám však také povedlo „provětrat“ naše největší křídla - jednak moje Mystery (elektrovětroň „600“, r.2,4m) a hlavně Mírovo Mefisto (elektrovětroň „600“, r.2m). Mystery byla již několikrát připravena k letu, ale okolnosti tyto plány zrušily, Mefisto byl po havárii dlouho přichystán k opravě, ale nějak „se neopravovalo“, a až popichování kolegů („.....Míro, Mystery by lítala, udělej něco s Mefistem, ať nelítá sama.....“) majitele konečně „dožralo“ a model opravil. No, opravil, vrazil mi do ruky krabici a se slovy „...nový trup a všechno potřebné máš uvnitř, chceš-li se mnou lítat, tak se snaž.....“ si zařídil opravu ! Tak jsem se tedy musel snažit já a opravený model byl na letošní velikonoce připraven k nastavení a zalétání, ale od té doby byly plány na zálet stále odkládány (z objektivních důvodů, že....). Ale - nakonec se podařilo, Míra o své rodinné dovolené v Kramolíně vyšetřil trochu času (...Katko, díky....) na nastavení Mefista a nakonec se i psychicky (asi po „táborovém létání“ !) připravil k záletu. Takže, předposlední srpnovou sobotu jsme nabili každý dva packy baterií (prý nám to bude na havárii stačit !) a odpoledne vyrazili (s podporou Elišky a dědy s Bendym) na letiště. Náš čas odjezdu na letiště byl trochu neplánovaný (a to bylo možná dobře, neboť plánované většinou skončilo nepovedeně...), po krátkých, neúspěšných pokusech o navázání spojení se světem přes Mírovo „Cbčko“ (z auta, z nezalesněné části Pohoří....) jsme se sbalili a vyrazili tak rychle, že jsme zapomněli také říci MartiNovi, který chtěl na letišti prohnat svojí novou čtyřkolou „obludu“ (o které se na našich klubových stránkách ještě nezmínil - tímto mu to veřejně vytýkáme, ty, ty, ty....). Toto naše opominutí nás také večer stálo „tekutou omluvu“..... Zkrátka, vlastní zálet Mefista po opravě se k Mírovo (a také mojí...) úlevě povedl na výbornou, nejen že letadlo a hlavně pilot (a následně i opravář...) přežili, ale i jsme si (na „střídačku, abychom si vždy užili kolegův let) krásně zalétali a znovu rozšířili náš letecký park. Sláva, ať žijí „dvoumetry“, můžeme zase začít soutěžit, kdo najde lepší termiku (...většinou nikdo....) a vystoupá výše a vydrží ve vzduchu déle.
Pokud mohu „vlézt do zelí“ našemu správci rubriky RC auta (Martine, mohu?), jen stručně bych se zmínil o tom, co nového „na čtyřech kolech“. Společné poježdění se odehrávalo spíše neplánovaně („....máš, nabito? Půjčíš mi pack a půjdeme si zajezdit....“ a podobně...), plánované byly jen akce typu „Klatovy“ a „táborové ježdění“ a účast některých členů RCK na soutěžích RC Hobby Rally Cupu (ale o tom by se měli zmínit zúčastnění, já jsem bohužel nikde nebyl....). Na našich autech jsme žádné větší úpravy neprováděli, jen já jsem (při pokusech na jakési tréninkové trati na zahradě) spálil motor, následně jsem přes prázdniny prakticky utrápil půjčený od MartiNa a nyní trápím Mírův (co mám dělat, když objednané Migy nejsou....?), snad s novým pastorkem přežije závody v Kramolíně. Do úprav také nepočítám neustálé (MartiN určitě napíše, že to bylo jen jednou...... ha, ha, ha..) přehazování (a opravy a úpravy) vysílačů a přijímačů mezi jejich třemi auty („.... tohle vyndej odtud, ....tohle dej sem.... a tohle dej do toho.....“), ale co se dá dělat, jednou jsem byl (nedobrovolně!) zvolen technikem, tak se musím snažit......Také jsme v klubu zaznamenali tři nové přírůstky (3 auta a jeden člen). Prvním přírůstkem byl nový Ford Focus Elišky (karosérie v květnu, podvozek s doplňky k červencovým narozeninám; více je v samostatném článku), druhým je MartiNův monster Savage (komplet „obluda“ spalovák s příslušenstvím z druhé ruky...) - více by měl popsat majitel (jen jestli ho k tomu někdo donutí !). A posledním přírůstkem a zároveň novým členem je Ford Focus / Subaru Impreza (dvě kastle na jeden podvozek) Honzy Vraného (Tamyia TT-01, komplet z druhé ruky).
Tímto jsem také připomněl, že se nám klub rozrostl na 7 aktivních členů (aktivní znamená mj. vlastník a pilot / řidič nějakého modelu) - tedy Míra a Michal Hrabáci, Ondra a Eliška Nováci, Martin a Petra Němečci a Honza Vraný - a několik spřátelených nečlenů. Nový člen Honza byl řádně schválen a přijat nedávnou klubovou schůzí (nový člen a někteří stávající dali příslušné tekuté zápisné, někteří raději odložili své zápisné na další schůzi......naštěstí.....) a tím se nám náš „modelový park“ docela slušně rozrostl (až si tohle přečtou a spočítají naše „drahé polovičky“, tak je po nás...). Provozujeme (myslím tím modely provozuschopné) 7 RC letadel (Mefisto, Mystery, Trio, Shanahan, Pluto, dvouplošník, Jerry), 7 RC aut (1:10 - Rally - Xsara, Delta, Impreza, 2x Focus, 1x Focus/Impreza, buggy Baja King, F1 Williams, 1:? Monster Savage), 1 RC loď (jachta Polaris) a 1 RC kluzák (Čvachta). Prý se v dohledné době rozrosteme také o RC plachetnici (že bych se nechal také vyprovokovat a byly by v klubu dvě?) a o RC Trabanta, no, uvidíme, necháme se překvapit.......
Z prázdninového „života klubu RCK“ je to asi vše, pokud jsem na něco zapomněl, budu jistě opraven a doplněn a o dalších akcích RCK určitě napíše někdo povolanější.

Celý článek | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek