RC klub Kramolín
Dnešní datum: 06. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Třemošná-14.6.2008 - 44
Tony
zobrazení: 1570
známka: 0


* 1. RC Rally Kramolín - komentář

Vydáno dne 04. 06. 2007 (3776 přečtení)

Můj komentář k odjetému závodu.

V první řadě bych chtěl poděkovat vám všem, kteří jste k nám dorazili a přispěli tak z mého hlediska k velice podařenému a pohodovému dni.
Myšlenka uspořádat Rally se vylíhla někdy před dvěma měsíci a od té doby se plánovalo, připravovalo, obstarávalo, kvůli financování závodu (a dalších, které přijdou) jsme se stihli i zaregistrovat jako občanské sdružení. Věděli jsme, že bez peněz a darů závody neuděláme. Touto formou chci poděkovat sponzorům a dárcům, kteří nás finančně a věcně podpořili:
Gleeds Česká republika
Rodinný hotel Zach
ZDENĚK ŠMÍD - stavební firma
Kečup
INOLYMP spol. s r.o.
In Audio Bohuslav Korda
obec Kramolín
AMK Nepomuk
a když jsem u děkování tak nechci zapomenout na Karla Fialu, kterému vděčíme za komentování závodů a pohodovému provázení slovem a muzikou po celý sobotní den, rodinnému klanu Nováků, který byl nezbytnou částí podpůrného štábu, časoměřičům Pepčovi, Slávovi a Honzovi, klukům z Kramolína, kteří věnovali volný den pro naši akci, Jirkovi Krochotovi, který nám v pátek pomohl s přípravou trati a omlouvám se všem, na které jsem zapomněl a kteří přiložili ruku ke zdárnému průběhu akce.

skodaJK


Sobotní závody pro nás začali již v pátek ráno. Začali jsme vysekáním trávy v místech, kde jsme plánovali tratě, tratě jsme vytyčili a bylo hotovo. Jo to se snadno napíše, řádili jsme s motorovýma kosama, sekačkou, kladivy, páskami, kolíky od 9 ráno do 8 do večera. Ale bylo postaveno. Večer jsme připravili startovní karty, domluvili poslední drobnosti a trochu zapili únavu (spíš trochu víc, druhý den nám některým bylo ouvej).
V sobotu od 7 jsme navezli na závodiště materiál, zásobili stánek, složili ozvučovací aparaturu, vymetli šotolinovou trať a někteří z nás se dokonce dostali k tomu, že si zkontrolovali autíčko před závody. Já to nestihl, před první jízdou, kterou absolvoval můj syn Michal jsem zjistil, že mám ve vysílači jiný krystal, tak si asi představíte, jaká byla moje předstartovní příprava :-((.
Kolem 8 hodiny začaly docházet SMSky a telefonáty, jestli se jede, všude lilo. Asi jsme všichni moc hodní (a nebo pěkný svině - dle Martina), protože u nás spadly 4 kapky, jestli se dobře pamatuji. Podle zpráv lidí, kteří se na závody dorazili kouknout, pršelo ve vzdálenosti cca 300 metrů od nás, takže klika.
Vlastní závody nemohu až tak moc komentovat. Buď jsem koukal na syna nebo jel sám, tedy spíš se pokoušel jet, nebo jsem přepisoval výsledky a řešil co bylo třeba. Snad napíší nějaký článečky i ostatní poředatelé, co? Jen jsem stihl prohodit pár slov s některými z Vás o přestávce. K vlastním závodům mám tedy jen 2 faktické poznámky. Ani nevím jak, ale vyskytlo se pouze 1 rušení. Vzhledem k tomu, že se nám nepodařil uhlídat přesný sled závodníků, je to až s podivem. Možná, že jsem nasadil trochu delší polední pauzu, ale alespoň byl čas na pokec a přípravu do dalších kol. Tak snad jste se nenudili.
Ukončení závodů a předání cen dopadlo dle našich a doufám, že i Vašich představ a každý si odvezl nějakou drobnost, jak jsme slibovali. 3 ceny byly losované a tu hlavní, víkendový pobyt pro 2 osoby v Rodinném hotelu Zach si odvezl Richard Kolář.
Ti z Vás, kteří odjeli, přišli o další dění a bylo se na co dívat. Kluci z Mariánek obětavě dorazili po skončení závodů a přivezli auta na RC Truck Trial. Terén na závodišti se jim líbil a tak řádili po okolních stáních a kamenech k nemalé radosti nás i diváků. Jirka Krochot dorazil s RC Monstrem, motor 4,6, a lítal s ním po startovní rovině a přes skoky na závodišti. No a na závěr přišly lehce před půl desátou noční jízdy. Tady musím seknou poklonu Fíkům, kteří zůstali ač Fík táta musel ráno ve 4 do práce a malýmu Fíkovi je 7. Vzhledem k tomu, že nás zůstalo 7 a sledovalo nás cirka 20-25 diváků, rozhodli jsme se jezdit bez jakékoli soutěže jen tak a v co nejvíce autech. Na oválu jezdilo najednou až 6 aut a bylo se na co dívat. Z nočních jízd musím vyzdvihnout 2 okamžiky. Prvním je osvětlení Mildovo auta. Snad budou brzy fotky, protože zabudování osvětlovací lampy z kola svojí mámy stihl Milda do Subaru během 5 minut za pomoci nůžek a lepenky. Efekt byl tedy brutální. No počkejte na fotky, uvidíte. A reakce malýho Fíka musí být taky zaznamenána. Poté co dostal ránu na trati, klekly mu světla a auto nešlo moc dobře ovládat, procítěně pronesl směrem, kde v naprosté tmě tušil velkého Fíka: "Tak táto, teď jsem tedy v prdeli."
Po skončení nočních jízd jsme ještě trochu poklidili a rozešli a rozjeli jsme se mezi půl jedenáctou a jedenáctou.
K sobotnímu úklidu Vám toho moc neřeknu, protože jsem ráno v 6 razil na další sportovní akci, třeba se pochlubí nějaký uklízeč nebo uklízečka.
Z mého pohledu byla sobotní Rally vydařená a pohodová, díky všem.

Celý článek | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek