RC klub Kramolín
Dnešní datum: 04. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Galerie

Beňovy by Eyla - 14
foto Eyla & novako
zobrazení: 1133
známka: 0


* Lstivý tah UPC

Vydáno dne 05. 02. 2007 (4479 přečtení)

Aneb jak může kabelová televize podpořit RC létání.

Když mě na jaře 2002 navštívil obchodní zástupce UPC s nabídkou na kabelové připojení internetu a kabelové televize, chtěl jsem ho, jak jsem zvyklý, shodit ze schodů. Televizi mám, internet mám, obchodní zástupce nemám rád. Tenhle byl vytrvalý, vytasil všechny trumfy, já jen kroutil hlavou. Prohrával na plné čáře, kabelovku nechci, stačí mi co mám, internet nechci, připojuji se přes modem, ne to taky nechci, nechci, nechci.....
Zoufalý obchoďák tasí trumfík, který asi ani nechtěl tahat na světlo – jako dárek dáváme digitální foťák. Ha, to je ale blbost, to proděláte kalhoty, začal couvat, že to ani tak není foťák, spíš foťáček, rozlišení nic moc, ani to moc nefotí, je to spíš taková web kamerka. Zaujalo mě, že přiznal skutečné parametry a překvapil ho otázkou, zda mi foťák může ukázat. Když jsem spatřil BENQ, objednal jsem kabelovku i internet. Obchoďák mě znovu vyjmenoval nedostatky foťáku a začal mě přesvědčovat, ať kvůli takovýmu krámu nic neobjednávám. Trval jsem na svým, byl internet, kabelovna a hlavně digitální foťák.
Asi si taky myslíte, že jsem se zbláznil. Ne, ne, už od počátku mě zaujala velikost, hmotnost a jednoduchost.

ben1


ben2


Ondra provedl jednoduchou úpravu(prostě jsem mu foťáček dal a vrátil se mi s dvěma cancourama navíc, co je na tom těžkýho)

ben3


Vyrobil a doplnil dva spínače (zapnutí a expozice) ovládané volnými kanály na vysílačce a nic nebránilo podvěšení foťáčku pod křídlo Ondrova Tria.
Vzhůru do oblak. Zkoušeli jsme jestli něco vyfotíme, spíš tedy s mírně horšími až horšími výsledky. Parametry foťáčku opravdu nejsou nic moc. Navíc jsme z pohodlnosti občas instalovali pouze spínač expozice a tak se fotilo každých 20 vteřin cokoli, protože jinak se foťáček vypnul. Jo, krásně jsme se vyblbli. Ondra upravil Trio tak, že se foťák umístí v trupu. Bohužel už jsme ho delší dobu neprovětrali, tak snad letos. Co Ondro???
No na závěr článečku 2 fotečky naší vesničky:

letecka1


letecka2Celý článek | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

RCK hledá

Hledej na webu
Hledej na RCK


Vybrané termíny
17.09.2020: aktualizace v článku "Létejte, co se dá …"
do download přidány další informace z RCR 09/20 a odkaz na "droní" stránky s informacemi, včetně odkazu na stránky UCL, kde by se měly objevit informace o registracích a testech Létejte, co se dá ...Všechna práva pokud není uvedeno jinak si vyhražují členové RCK a užití materiálu je možné jen s výslovným souhlasem a uvedením odkazu na stránky RCK.

Vytvořeno prostřednictvím phpRS - redakčního systému.

Hostováno u MHServis.cz - tvorba www stránek