Sobotní odpoledne stane se pro mnohé chvílí nudy …

Autor: NovakO <(at)>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 12. 10. 2018

… někdo to pomyšlení nesnese, a tak jde pouštět letadla … :-)

A když se dva konečně sejdou v Kramolíně a jednomu odpadne pila od ruky a druhý konečně spadne ze žebříku, je čas vyhnat pavouky z modelů a trochu rozčeřit vzduch. Ano, přiznejme to, termín a plán byl domluvený, jen konkrétnosti se dolaďovali „za pochodu“, zde pár příkladů:

- Míra - nakonec se řezat nebude, takže budu mít volno a budu „čerstvej“, budu tedy taky lítat … Odpoledne – klepou se mi ruce od řezání, lítat vůbec nebudu, jen ti hodím Klacka do vzduchu … :ó

- Ondra – chci hlavně zalítat Klacka, je po rekonstrukci a není kde ho zvednout ze země a bojím se ho sám hodit … Fajn, Míra mi ho hodí do vzduchu. Výborně, baterky máme, stačí jen nabít vysílačku – zrada, v Budějkách nemohu najít nabíjecí kabel k vysílačce (žádnej!!!), asi jsem ho nechal na chalupě, nabijeme Tx tam. Na chalupě – do….le, tady žádnej není, jak já to nabiju? Tož, vyndáme akumulátor z vysílače, píchneme piny do konektoru a nabijeme to na mé historické, vlastnoručně dělané, stále funkční, na chalupu nastěhované nabíječce. OK, nabíjíme celou sobotu dopoledne, odpoledne zkompletujeme Klacka a vyzkoušíme všechny funkce – zkouška se povedla, ale pak vysílač oznámil nízké napětí akumulátoru a přestal se se mnou bavit. Výsledek – Klacek je stále „panic“ … :-(

- nakládám Vosu, Čmeldu a Bohuni, sjíždíme pro Míru a tam se nám – po velkém úsilí – podaří se ho ukecat, aby také vzal Vosu a Čmeldu a šel také lítat. Házíme to vše do „knedlíku“ a přesouváme se na pahorek, kde se máme stavět pro Martina a spol. Ale co to, u bazénu se nepracuje, prý se dole řeší výsledky voleb (rozuměj, chlastá se …). Vyndáváme z auta obě Vosy, startovací gumu, vysílače, háky a kladivo a přesouváme se do kopce, abychom alespoň trochu mohli startovat proti větru.

- létáme s Vosama, vypouštíme je jen na gumě (bez silonu), ale lety jsou jen krátké, nedaří se nám moc „kormidlovat“, asi bude potřeba úprava kormidel. Ale nosič gumy se poměrně osvědčil, jen na té rychlosti běhání pro gumu bude třeba ještě zapracovat, viď Bohuni … :-) A když jsme se už dost „vyvosovali“, nastal čas na Čmeldy … :-)

- skládáme, vyzkoušíme a startujeme – Míra udělá dva oblety a hlásí vybitou baterku a přistání. Já se mu posmívám, ale udělám o dva oblety více a jsem na tom stejně a také přistávám. Ale jeden velký rozdíl tu přeci jen je a je nutné ho zaznamenat do historických záznamů – já přistávám v pohodě a nejen éro, ale hlavně vrtule zůstává nepoškozená (opakuji, VRTULE ZŮSTÁVÁ NEPOŠKOZENÁ !!! :-) ), zato Míra vytrhává kus křídla a hlavně, láme vrtuli – opakuji, MÍRA LÁME VRTULI !!! :-) :-) :-)

- tož tedy končíme, balíme věci do auta a jdeme dolů k Martinovi také diskutovat o výsledcích voleb … :-)

polétání …