Začalo září, je čas zajet se podívat do Třemošné …

Autor: NovakO <(at)>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 05. 09. 2018

… aneb předposlední závod letošní sezóny.

Čas dovolených skončil a čekala nás Třemošná, ale nějak jsme byli „hlavou“ stále pryč, takže domluva v RCK nějak skřípala. Ano, přiznávám, nikoho jsem neobvolával, a tudíž se to nějak zadrhlo – Tony nás sice hezky přihlásil, ale MN jel někam do Kutné Hory a tak se nejen neúčastnil závodů, ale musel jsem použít i nouzový stan – povedlo se, přežili jsme :-)

Ráno v Kramolíně vstávání jako do práce, opatrně vzbudit a naložit Eli, v Plzni ji vyměnit za Tonyho a hurá do Třemošné, kde nás čeká lehké zpestření, páčto jsou rozkopané ulice i tady, ale nás nevykolejí, my se spleteme jen jednou … Po příjezdu nás vítají bíle označené tratě, dva postavené bílé stany, ale nikdo nikde. Tak jsme si vybrali plac, postavili stan, nanosili věci a usalašili se. Registrace, zaplacení, vyhlížení příjezdu občerstvení – hurá, dorazili, čaj udělali poměrně rychle, ale ty párky v rohlíku, to byla doba, až jsem si ze zoufalství musel dát dva … :-)

Sešlo se poměrně málo pilotů, tak málo, že jsem nemohl dostát svému startovnímu číslu. Ale zase to rychle odsejpalo a odjelo se osm RZ v rekordním čase …

1.RZ
- Richard se před startem se mnou zakecal a tak na začátek si přihodil 15vteřin do mínusu, takže došlo k historické události – dojel jsem před Richardem o osum sekund :-)
- Tony asi přehnal přípravu a tak ani nepřejel přes rampu, páčto zachrastilo v převodech a po metru jízdy byl konec a šlo se opravovat – přesněji řečeno, šlo se volat o pomoc: „Jardóóóó, máš tu jednu opravu...“ :-), takže nakonec opravujeme Tonymu auto všichni…
- já jsem si odjel svoje a byl celkem spokojen, jen jedno shýbnutí, dvoje couvnutí, za mnou jedoucí Alex mě nepředjel a šestnácté místo je OK, stav 1:0 pro mne také …

2.RZ
- Tony stále opravuje – ha ha ha, prostě nestartuje …
- já startuji, leč dojíždím jen na hřiště, kde nejprve procházím prstem okýnkem dovnitř kastle (pak se ukazuje, že praskla celá boční strana) a následně mi upadá úchyt horního ramene a končím také. Následně sháním náhradní díl (Jardo, díky!) a urputně montuji, a montuji, a montuji ….
Stav tedy stále stejný, 1:0

3.RZ
- Tony začal konečně také sám (pod mým bičem) opravovat svoje auto (v této chvíli se zdá, že zdárně) …
- já také nestartuji a stále opravuji
Stav zůstává 1:0

4.RZ
- konečně oba startujeme a oba dojíždíme, já mám na boku navíc svislý „stříbrný pruh“ (aby se mi nerozpadla kastle) a Tony má nové díly od Jardy - nový motor, držák motoru a zadní převody …
- dávám Toníčkovi pět sekund a stav se mění na 2:0 :-)

5.RZ
- oba opět dojíždíme, ale Tony zase likviduje převody a Jarda má opět co dělat :-)
- opět dávám Tonymu kolem pěti sekund a stav se mění na 3:0

6.RZ
- já jedu s rozbitým čumákem a doufám, že tak i dojedu a nebudu ho hledat někde na trati …
- Toníček jede s novými (opět) převody (a jinak upevněným motorem) a v cíli mi dává nějakou tu sekundu, takže se můj celkový náskok smrskává na 2,5minuty a poměr se mění na 3:1

Po Rztě opravuju svůj čumák opět stříbrnou lepenkou a Tonymu se to nelíbí, takže odmítá můj nový čumák vyfotit !!!!!!! :-)

Intermezzo
- nehoda není náhoda, oranžová příšera …
- Alex zjistil, že by mě mohl v RZtách předjíždět, takže se hodně snaží, což se ale negativně projevuje na jeho jízdě a táta trenér vůbec není spokojený. „Malýmu“ je to ale celkem fuk a tak vždy cca od půlky RZty na mě volá: „… kdepak je ta oranžová příšera, kterou mám porazit?…“ A je smutný, že se mu to stále nedaří, satisfakce přichází až v poslední RZtě, kdy já jedu jak …píp…
- v jedné z jízd se „špičkujeme“ s mým předjezdcem (jeď pomalu, nepospíchej, dávej pozor, ať nenabouráš apod.) a následně na něj volám (po jeho nárazu) – „ … jo, to víš, nehoda není náhoda…“ – netušil jsem, že Alex se tohoto hesla tak chytí a celou RZtu místo „oranžové příšery“ za sebou slyším „nehoda není náhoda“ … Tímto se Petrovi omlouvám, že asi musel celou cestu domů poslouchat toto heslo … :-) :-) :-)

7.RZ
- bitva mezi mnou a Tonym pokračuje, ale na koni je opět Tony, i když v cíli nás dělí jen jedna sekunda :-)
- stav je 3:2

Intermezzo 2
- objednávám si klobásu – tentokrát šunkovou a Tony to psychicky nedává a jde si dát také, ten den již čtvrtou! :-) A co ho naštve nejvíce, to je skutečnost, že jeho oblíbená šunková už došla a dostal jen paprikovou (mimochodem, také výbornou!!!). A víte, co ho dorazilo? Že tu poslední šunkovou jsem dostal já !!! :-) :-) :-)

8.RZ
- poslední Rzta, jedu jak mohu, ale stejně mě Tony poráží a celkový poměr vychází na 3:3, časový rozestup se notně zmenšuje, ale celkové pořadí zůstává a tak je výsledkem moje předposlední a Tonyho poslední místo, hip hip hurááááááá :-)

Poslední závod se koná opět v Třemošné a má být spojen s MČR, takže zatím svoji účast neplánuji, zato Toníček se těší, jak to všem ukáže, tedy pokud mu Jarda ještě nechá motor v zápůjčce a auto se mu nebude dále rozpadat.

A jinak? Ale jo, dobré to bylo, povedlo se hlavně počasí, bo všude okolo celý den pršelo, jen v Třemošné spadlo tak pět kapek pro osvěžení. Svatý Petře, díky :-)