Letiště Příbram

Autor: MiraH <mirah(at)wo.cz>, Téma: Viděli jsme, slyšeli jsme, nemodelářská rubrika, Vydáno dne: 22. 03. 2014

Když se mezi známými vyskytl nápad, zkusit na vlastní kůži jakési zjednodušené létání na přesnost, nemohl jsem si to nechat ujít. Dneska jsem se sešli v Příbrami na letišti a bylo to parádní.

LP1


Letiště PŘÍBRAM - DLOUHÁ LHOTA

LKMP

RADIO: LKPM RADIO 118,750 MHz /// ELEV: 1529 ft/466m /// RWYs: 06R/24L - asphalt, 06L/24R grass, LDA 1450 m /// ARP: 49o43' 12"N 014o06' 01"E

Bývalé vojenské záložní letiště žije veškerým druhem provozu - parašutisté, aeroklubáci, komerční lety, do toho, přelety, větroně. Prý je tu při hezkém počasí víc vzletů a přistání než v Ruzyni. Tak se mrkněte na stránky letiště LKPM a tam si najdete všechno :-)

LP3

Druhý průlet kolem Svaté hory, ten první byl přímo nad ní :-)

Přesné létání

Zjednodušeně - jedná se o přelet přesně nad definovaným místem v daném čase a výšce. Pokud neuspokojí tato krátká informace, je třeba vyhledat Pravidla FAI pro přesné létání :-) No dobře, trochu to rozvedu. My jsme měli za úkol nasednout do letadla, domluvit si s pilotem průměrnou rychlost po okruhu, dát mu pokyn ke vzletu a nanavigovat ho do vstupního prostoru. Odtud ho navigovat na 5 otočných bodů a měli jsme za úkol přiřadit 3+5 fotografií k jednotlivým úsekům letu. Tak a na rovinu, pilot ten okruh znal jako svý boty, jinak by nás asi chytli na hranicích. Navigovat na otočné body jsem jakž takž stíhal, nějaké fotky mi byly úplně ukradený.

A jaký to bylo? Parádní - letěli jsem tímhle (nikde neuvádím popisky, i když jsem si je vyjímečně zaznamenával, takže tradiční úkol pro Ondru - copak je to za letadlo? :-))


LP5


Zhora to bylo naprosto nádherný, žádná závrať (tedy při zatáčce na moji stranu jsem tradičně dolů moc nečučel)
LP4


Obletěli jsme Kamýk, Orlík, Březnici, Rožmitál, Příbram a šťastně přistáli.
lpmapa


LP2


Nádherný den, doufám, že se zase proletím :-))

Pár fotek je ještě v galerii.