7. závod RC Rally ZČ

Autor: MartiN <@>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 07. 09. 2011

Předposlední závod letošního seriálu 3.9.2011, Třemošná

Když jsme se ráno sešli s jižní částí RCK před Třemošenským areálem, vypadalo to na další krásný den, který bude jako většina ostatních modelářských dnů.
Natahali jsme věci do areálu, postavili stan, pozdravili jsme se s ostatními již dorazivšími kolegy a dali se do předstartovních příprav. My dva s Tondou jsme z aut vysypali bordel z minulého závodu, Ondra cosi dolaďoval, prostě pohoda a klídeček. Oproti svým zásadám jsem vyzkoušel auto abych zjistil zda vůbec funguje - jelo a zatáčelo bez problémů, takže ostrou baterku, kastli a šup s ním do ÚP.
Ještě vyslechnout rozpravu, nominovat Toníčka do komise (přece nebude RCK chybět) a může se začít závodit. Startovní rampu jsem přejel v pohodě, ale po startu v první zatáčce auto nezatáčelo! To byl trest za testování před závodem, slibuji že už to víckrát neudělám. Při rozborce vedle trati (při které mě předjel Ondra a dojela Eliška startující za mnou) jsem našel servisní kabel od baterie zaseknutý pod řízením. Takže vzhůru do 1. RZ se ztrátou 2 min. Eli jsem doufám moc neomezil, Ondru jsem díky neposlušné větvičce dojel a pak začal ten správnej tanec - během 1/2 RZ jsme se vzájemně předjeli asi 10x, víc než na auta jsme oba koukali jak nepřekážet, párkrát se povedl super předjížděcí manévr, občas jsme auto zahodili "do kopřiv", prostě taková zajímavá všehochuť. Ještě se nám něco obdobného podařilo jednou, ale to už jsme oba věděli co se děje a zvládli jsme to s bravurou. Alespoň si člověk může popovídat :-).
Větší technické problémy se nám tentokrát vyhýbaly (nebo jsem je nezaznamenal), závody pěkně ubíhaly (tedy až na příšerné vedro), překvapilo nám množství diváků, kteří se přišli podívat na naše umění (či neumění) a na trati bylo vidět mnoho krásných soubojů ze všech pater výsledkové listiny.
Až potud nic neobvyklého.
Ale hned po 1. RZ jsem si všiml pána těsně před důchodem (jak jsem později zjistil) v tričku s logem Datsun který se podezřele motal kolem našeho stanu. Dal jsem se s ním do řeči, dozvěděl se že se mu naše auta moc líbí, že koupil pro sebe a svoje vnuky RC auto s karoserií Datsun, vyptával se na věci kolem modelů, když jsme šli závodil odcházel fotit (Ondra si s ním v zápalu boje i tykal :-) ) a pořád se vracel k nám. Asi jsme mu nějak padli do oka.
Jaké bylo ale moje překvapení, když jen tak mezi řečí prohodil že má Datsuna tady kousek. Ptal jsem se, jak daleko to má domů (myslel jsem, že je místní) – a že prý je z Rakovníka a přijel se podívat na závody DATSUNEM ! Vytřeštil jsem na něj oči a jenom hlesl „dvěstěčtyřicítkou?!“ „Ne, mám 260Z, stojí hned vedle areálu“. Zahodili jsme s Ondrou co jsme měli v rukou a vyrazili tu nádheru okouknout. A opravdu – hned za plotem stála nádherně zrestaurovaná Dvěstěšedesátka v originální, světle modré metalíze. Měli jsme možnost si auto prohlédnout kompletně zvenku i zevnitř, vč. úžasného motoru (za což mockrát děkujeme). Na můj dotaz kolik ta sranda stála času a peněz jsem se dozvěděl, že něco přes dva roky usilovné práce a že sice pán původně veškeré výdaje psal, ale po roce papír zahodil, protože už do tolika neuměl počítat a nechtěl si kazit radost ze svého auta snů.
Vy máte možnost si tohle nádherné auto (a spoustu dalších fotek ze závodů) prohlédnout jako vždy v Tonyho galerii. A abych nezapomněl – jsou tam i celkové výsledky, ke kterým jenom jedna věta – jak někdo poznamenal – ti, které jsme pojížděli závodit přestali a ti nový mladí jsou nějak moc rychlý :-).
Další závod pořádá RCK 1.10. v Kramolíně na hřišti pod lesem. Všichni jste srdečně zváni, přijeďte v co největším počtu, ať je sranda (jak říkává MíraH).