Tak už zase nabíjíme ….

Autor: NovakO <@>, Téma: Elektronika (nejen) pro modeláře, Vydáno dne: 14. 10. 2010

… aneb veřejné poděkování firmě JINO.

O tom, jak jsem donabíjel a trochu zakouřil se svojí nabíječkou (Robbe Power Peak Infinity 3) jsem psal v předchozím článku. Už jsem tam ale nepsal o tom, jak jsem doma zoufale hledal fakturu o nákupu nabíječky (přes e-shop JINO) a jak jsem s nimi řešil fakturu náhradní – tímto jim děkuji za velmi vstřícný přístup a domluvu. No, a když jsem konečně nabíječ odeslal do Hradce k opravě, samozřejmě, že jsem okamžitě všechny hledané papíry k nabíječce, tedy i onu fakturu, našel – inu, uklízení před výměnou oken v bytě dokázalo spoustu věcí skvěle schovat !!! Takže scan faktury byl dodatečně odeslán a teď už jsem jen čekal, jak to celé u autorizovaného opravce (kam to JINO promptně odeslalo) dopadne – své obavy jsem vysvětlil v minulém článku. Nezbývalo tedy nic jiného než čekat a doufat …..

A aby toho nebylo málo, vyskytl se malý zádrhel – čím nabíjet lipolky do letadel? S akumulátory Nixx nebyl problém, moje starší samodomo nabíječka stále funguje bez problémů a ještě tu bylo půjčené TMMko od táty. Ale na lipolky nic, i když mě doma zbyl balancér Robbe. Pravda, malá nabíječka na lipo od Kestrela by doma byla, ale max. proud 0,8A nic moc, tak na pomalé nabíjení tisícovky do čmeláka …. Tak jsem začal lovit, hledat a zkoumat, jestli by něco levného provizorního nebylo k mání. Ideální se jevil malý automat od Graupnera (táta s úspěchem používá se „Zajícem“ …), ale ač ho spoustu e-shopů má v nabídce (za velmi přijatelné ceny), fyzicky už je nesehnatelný (možná jo, ale až tak hluboce jsem nelovil …). Ostatní bylo buď příliš drahé (na provizorní řešení) a nebo nějakým způsobem nevyhovující. Tož jsem to přenechal náhodě …. A náhoda mě má ráda – po neúspěšném nákupu v mém „rodném modelobchodě“ jsem se cestou zastavil u p.Turka (původně modelobchod v Č.Krumlově, nyní také v ČB) jen tak na čumendu a na dotaz na onoho Graupnera – toho sice neměl, ale po krátké debatě mě nabídl slevu na poslední kousek nabíječe JETI CHAR 30 – starší, ale stále dost dobrý nabíječ. Vyškrábal jsem v peněžence posledních sedum stovek a nabíječ byl můj. Paráda, může se lítat …. !

Ale zpátky k PPIčku – když už jsem začínal přemýšlet, že zavolám do JINA, jakže to vypadá s opravou, přišel mi od nich mail – reklamace uznána, od Robbe přišel nabíječ nový a obratem mě jej posílají. Hurá, dobře to dopadlo, doufání se vyplatilo :-). A hle, druhý den při příchodu domů (pro rejpaly – ano, šel jsem z práce dříve, dělám „saniťáka“ :-) ) „narážím“ na pošťáka, který mě předává krabici od Jojo bonbónů :-) – doma se z ní vyklube funglovka nabíječ, ještě s origo přelepkou od Robbe, plus vložený český návod a leták od Jina – tomu říkám rychlost a kvalitní služby. Jo, ale bonbóny v krabici žádné nebyly :-( .

Takže tímto veřejně děkuji firmě JINO z Hradce Králové (www.jino.cz) za promptní vyřízení mé reklamace a opravy – spolupráce s nimi je příkladná. Ještě jednou děkuji a jdu znovu programovat paměti v nabíječi – jediné mínus výměny za nový nabíječ :-), ještě že mám někde (snad to najdu …) nastavení napsáno.

PS pro MartiNa – balancér nebude, zůstane ve službě u mě …. :-) :-) :-)

Ondřej Novák „novako“