5.6.2010 Dětský den Kramolín

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Viděli jsme, slyšeli jsme, nemodelářská rubrika, Vydáno dne: 08. 06. 2010

V sobotu 5.6. jsme se sešli na již tradičním Dětském dni. Letos nám přálo počasí a tak po deštivém týdnu sluníčko přilákalo 31 dětí, které se zúčastnily připravených radovánek.

Samozřejmě přišel nespočet rodičů, babiček a dědečků, kteří své ratolesti na Dětský den vyprovodili. Také jsem napočítal alespoň 7 kočárků s drobotinou, která určitě bude soutěžit v příštích letech.

Hanka s Ondrou připravili jednotlivé soutěžní disciplíny. Jak tradiční, které opakujeme každý rok (chůdy, malování, basketbalový koš,…) tak i nové, pro zpestření a vyzkoušení si nových dovedností (bludiště, plechovková střelnice, skládání obrázků z knoflíků,…). Všichni si našli oblíbenou disciplínu a všichni bez rozdílu věku splnili (někdy s dopomocí rodičů, babiček, dědečků,…) všechny soutěže. Jak jsem tak občas mrknul od mnou svěřených chůd, viděl jsem, že některé disciplíny si vyzkoušeli i dospělci. Tak jsme mohli vidět závod maminek ve skákání v pytlích, občas se někdo odvážil na chůdy a u basketbalového koše to občas vypadalo jako utkání děti versus dospěláci.

Po splnění všech soutěží se děti rozprchly ke svým oblíbeným soutěžím a dál kreslily, házely, skákaly,… ale při shánění k rozdílení cen přišly všechny. Kromě malé odměny u jednotlivých soutěží (bonbóny, balónky, samolepky,…) jsme měli na závěr připraveny ceny pro všechny soutěžící. Každý dostal tašku se sladkostmi a drobnými cenami a slíbené překvapení – EPP házedlo.

Chvíli na něj všechny děti koukaly, pak si je od nás nechaly složit a nastal rej letadýlek na letišti. Házedla lítala nahoru, dolů, padala, srážela se, mlátila lidi do zad, prostě správně bláznivý letecký den. Dokonce jsme měli problém přilákat děti k připraveným buřtům a limonádám. Povedlo se. Když vyklidily plochu hřiště, ukázali jsme jim trochu větší letadla – prolítli jsme Čmeláky a Michal s Tondou malé vrtulníky.

Všichni jsme se posilnili buřtem a opět vypuklo házedlové šílenství, do kterého jsme se zapojili i my. Ukazovali jsme jak správně házet malé letadélko těm, kteří na to ještě nepřišli, házeli si mezi sebou, házeli a házeli. Prostě jsme se s dárkem pro děti trefili a udělali jim radost (sobě taky). Jedno házedlo jsme za klub věnovali starostovi obce panu Kristovi jako dík za podporu našeho klubu.

Řady omladiny i dospělých začaly pomalu řídnou a i my jsme postupně začali uklízet a kolem sedmé hodiny jsme Dětský den ukončili úklidem hřiště. Byla to moc podařená sobota a všichni bez rozdílu věku si ji užili.

V neděli mě potěšilo, když jsem potkával omladinu s házedly, jak hledají vhodné místo pro vypouštění letadel. Jak to dopadlo? Skončili na pahorku, stejně jako my před 30 lety a zjistili, že tady to lítá nejlíp.

Chtěl bych poděkovat obci Kramolín za podporu klubu, Hance za přípravu disciplím, všem, kteří nám pomohli zajistit dozor u jednotlivých soutěží a pomohli s přípravou Dětského dne. Náš dík a spokojenost dětí patří také firmě Freeair za házedla Mini Happy s naším potiskem. Pánové Luboš Chvátal a Boris Guič vyrobili a za přátelskou cenu dodali výborně létající nerozbitné (prakticky vyzkoušeno všemi zúčastněnými) jednoduché házedlo, které udělalo a ještě udělá moc a moc radosti.

Fotky od Tondy samozřejmě v galerii.
Originál házedlo od Freeairu, naše bylo samozřejmě HEZČÍ.