MBM-1 - stavíme našeho robora 1.

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Roboti a programování, Vydáno dne: 10. 10. 2009

a MBM-1 budiž pracovní název, než tu obludu někdo pojmenuje :-))

Podařilo se mi přesvědčit Míšu, že dá v plen svůj Merkur a tak o stavebním materiálu bylo rozhodnuto. Požadavky na začátek byly jednoduché:
1 - musí tam jít zabudovat naše pohony ze serv HS311
2 - musí to uvézt zdroje 4x 1,5V AA v pouzdře
3 - musí to uvézt nepájivé kontaktní pole
4 - na konstrukci musí jít uchytit čidla

mbm3 mbm5

Nic víc jsme nevymysleli. Rozložili jsme merkura a začali stavět, plánování nějak nedopadlo a tak jsme jeli pokus omyl. Volba padla na tříkolku s otočným ostruhovým (nebo příďovým, uvidíme kam to pojede líp) kolem. S horním a dolním platem, mezi která se vejdou zdroje. Na serva jsme našroubovali úchyty, které budou spojovat plata a zároveň fixovat polohu serv. Už na začátku jsme narazili na poněkud menší nedostatek vhodných dílů, takže plný experiment hned od počátku, a tak nějak jsem si to představoval. Složit, sešroubovat zrovna to, co je po ruce :-))

mbm4 mbm6

Robotek rostl jako z vody, jenom přední kolo jsme nevydumali jinak, než vidíte na konečném výsledku :-( Asi ještě zapřemýšlíme. Prostě nám v Merkuru nepadlo nic šikovnějšího do ruky a věci ze skříně zas nešly dost dobře s Merkurem zkombinovat. Nicméně celek je funkční, kupodivu.

mbm7 mbm8 mbm9

Zdroje a kontaktní pole jsou jen naaranžované. Zdroje přijdou přitáhnout stahovacími pásky, pole přijde na suchý zip. Kablíky se chytí opět pásky, aby netrčely a nezachytávaly se. Prostě až to bude, tak to bude hotový :-)) Dneska jsem se chtěl jen pochlubit naší první mechanikou konstrukcí.

Teď to jen rozpohybovat :-))