Volný závod Třemošná

Autor: MartiN <@>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 14. 05. 2009

8.5.2009 se jel v Třemošné volný závod

Když na RC Rally Božkov Kupilda nadhodil uspořádání volného závodu v Třemošné na některý ze 3 volných dní, nezdála se mi odezva nijak velká. Ale po zveřejnění informace u Libora na stránkách se začali hlásit další a další jezdci a tak nakonec na startu stálo 19 závodníků kteří se rozhodli zpestřit si prodloužený víkend.
Z RCK jsme se (již tradičně) zúčastnili pouze já s Tondou, ostatní měli již závazky jinde. Ráno jsem vyrazil sice bez požáru, ale pozdě a ještě cestou stávkovalo půjčené auto. Nakonec jsme se stihli zaregistrovat včas, i když hlavní organizátor už netrpělivě volal kde že jsme.
Postavili jsme ležení a honem auta do UP. Až při rozpravě jsem se stačil rozhlédnout a zjistit kdo že se vlastně přijel svézt. Uviděl jsem nové tváře, zřejmě se věhlas Třemošenských pořadatelů šíří daleko. Přijeli kluci z Ml. Boleslavi a Prahy, namlsáni úspěchem Standy na zimní rally.
Jelikož jsme přijeli mezi poslednímy tak jsme i poslední startovali. I přesto jsem závadu na autě zjistil až po startu do rychlostky a tak nezbylo než ji opakovat. Soudruzi v Číně asi neznají barvičky a přehodili kabely na + a - , tudíž auto osazené novým regulátorem mělo zpátečku dopředu (a s tím se fakt jede hodně špatně :-) ).
Vyměnil jsem regl za staré dobré TEU-01 a vyrazil. Pocity z jízdy byly strašný a čas taky. Přesto jsem nebyl poslední. Odjelo se první kolo zkoušek a byl čas na oběd. Během jídla někdo polil Tonyho živou vodou a ten do dalších RZ vyrazil jako znovuzrozený. Můj pracně vybudovaný náskok se zmenšoval každým odjetým metrem trati a brzy byl Tonda předemnou. Dílo zkázy se dokonalo na poslední RZ dne, mnou nenáviděné zkoušce "Extrém". Nevím jestli je to náročností zkoušky která v plné kráse ukazuje moje řidičské "neumění", nebo tím že jsem ji ještě nikdy neodjel bez technických problémů, ale tahle vložka mi prostě nesedí. Tentokrát jsem získal jednoznačně nejhorší čas ze všech jezdců kteří ji odjeli.
Všechny ostatní RZ byly na klasicky vysoké úrovni, perlou ovšem byla tzv. Lesní RZ postavená na hřišti. Krásná, rychlá, s technickou pasáží, široká - takže kdo chtěl mohl jet pro diváky, prostě perla mezi zkouškami.
Brzy po dojetí posledního závodníka do cíle měl Libor zpracované výsledky, ale vzhledem k tomu že se závodníci rozprchli jak kdyš střelí do vrabců tak ani nedošlo k vyhlášení výsledků. Bylo vidět že se jedná o volný závod a o pořadí šlo až v druhé řadě. Přesto pokud máte někdo zájem tak kompletní výsledky vč. časů v jednotlivých RZ jsou k vidělí u Libora na stránkách.
Fotografie od Tondy jsou jako tradičně v galerii a chtěl bych upozornit na dvojici Trabantů kteří nejen krásně vypadají, ale sváděli spolu nádherné souboje. Třeba se třída "předohrabů" rozšíří a začne se jezdit Trabant RC Cup.
Takže zbývá poděkovat pořadatelům za super akci a teď už je čas na přípravu na další závod seriálu - RC Rally Globus.