Zahájení "letní" sezony

Autor: MartiN <@>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 21. 02. 2009

1. díl RC WRC 2009

Dne 21.2.2009 se v Třemošné u Plzně konal 1. díl letošního seriálu RC rally WRC (West Rally Cup). Jednalo se o krásnou sněhovou rally která se díky oteplení změnila na pravé Monte Carlo. Sníh, ledové plotny, mokrý asfalt a nezpevněný povrch. Dneska se prostě jelo na všem.
Z RCK jsme se zúčastnili tři (Eliška, Ondra a já), protože Hrabáci jsou na dovolené a Tonyho vyřadila nemoc. Už je ale (podle vlastních slov) v pořádku a chuť do ježdění neztratil. Sjeli jsme se až v Třemošné a hned na začátku mě po letmém okouknutí trati jímala hrůza. Ledové plotny a mokrý asfalt. Nešlo o to co obout na auto, ale vymyslet jak běhat za autem a nezabít se!
Libor připravil vytopenou místnost jako depo a (již tradičně) dobře zásobený bufet kde nechybělo skoro nic (klobásky byly vynikající). Na ploše už byla připravena trať čítající 3 RZ. Každá se jela 1 x v obou směrech. Tratě byly směsí technických pasáží a rychlých úseků kde většina jezdů (vč. mě) měla problémy s dechem a svorně jsme konstatovali že zima se na nás pěkně podepsala. Díky použití 2 časomír a zkušeným časoměřičům nám to pěkně "odsejpalo" a brzy byla pauza na oběd. Ale to již někteří měli za sebou nepříjemné pády, naštěstí vše dopadlo dobře a nikdo si nic nezlomil.
Po pauze vyplněné kromě oběda hlavně vysoušením modelů jsme šli dojet zbývající 2 RZ, Libor rychle doplnil a spočítal výsledky a mohlo se vyhlašovat. Každý z juniorů odbržel pěkný malý pohár a mohlo se začít vyhlašovat celkové pořadí. Dokázal jsem se probojovat na 15. místo a letošní sezonu jsem zahájil ziskem 1 bodu. Navíc (jako bonus) se mi podařilo porazit Ondru a tak můžu dnešní závody hodnotit jako vydařený. Nejlepší byla Ondrova hláška v první zatáčce první RZ - "Tý v..e, ono to klouže!" Nevím jestli to patřilo autu nebo podrážkám, ale bylo to pěkný :-) . Přiznávám že se mi vyplatila účast na zimním poháru.
Takže závěrem už jenom poděkovat Liborovi a lidem kolem něj za uspořádání pěkné soutěže a pozvat vás všechny 25.4.09 do Božkova na další díl RC WRC 09.
Ondra s Eliškou mají plno krásných fotek které se jistě brzy objeví v galerii.