Nedělní polítání ....

Autor: NovakO <@>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 08. 02. 2009

.... aneb i tělocvična je mi malá....

Bacil, sedící ne mě, mě nedovolil, bohužel, zůčastnit se zahájení RC WRC v Druzdové a modelářské ruce, připravené na tuto akci, měly "absťák".... Proto jsem ani moc neprotestoval, když jsem vyfasoval funkci taxikáře na dětský maškarní bál v Římově - konečně tak budu moci otestovat místní školní tělocvičnu ! (hospodský sál mi byl zakázán, že prý bych strhal výzdobu !?). Takže v půl jedné naložit manželku, dceru a dvě kamarádky a do kufru nenápadně (?) přihodit Kestrela a pult na vysílač.
Kestrel
Na místě zamávat "bálujícím", vypůjčit si klíče a hurá do vzduchu. Místní těločvična je trochu menší než klasická, má asi tak 7x10m, u stěn klasicky žebřiny, lavička, kůň a koza, trampolína a žíněnky - trochu předběhnu, stihnul jsem postupně trefit všechno! Nejprve trochu "kestrelovského" trucování (nechtěl se, potvora, spárovat.... no, chudák nemohl, přepínač výchylek na 70% v tom bránil.... :-( ), když už jsem začínal balit, dal si říci (resp. našel jsem zádrhel...). A pak už jen létat - podotýkám, že Kestrela mám v ruce tak po páté, na rozdíl od např. Tondova EasyCoptera je Kestrel 500SX ("jednorotor") "janek neposedný" (EC je beránek, se kterým jsem si okamžitě rozumněl...) a moje sebevědomí s Kestrelem trpí šrámy... Ale létalo to fajn, poletoval jsem si po tělocvičně, jsem z letadel zvyklý na pohyb (visení mě moc nebaví..... a nejde :-) ), takže oválky, osmičky, nedefinovatelné tvary a tak, dokonce jsem se naučil i "šoupat" Kestrela po zemi do místa startu ap. Prostě, usmíval jsem se jako žabička na boku modelu.
žabička Kestrelka...
A jak to celé dopadlo? Stručně - už patřím do vcrtulníkářského klubu - už budu také měnit díly, hurá (?) ! První byl na řadě podvozek, asi o žíněnky, ale po jeho srovnání se létalo dále.
podvozek
Poté přišel na řadu list rotoru, lavička u stěny do něj vykousla pěkný zub (jako od krokodýla....).
list rotoru
No, a létání ukončil kontakt s koněm (nebo to byla koza?), kdy to odnesl ocasní nosník. Tím jsem už toho raději nechal, to pro dnešek stačilo.
ocas 1


ocas 2
Ale přesto, krásně jsem si zalétal a začínám se s Kestrelem kamarádit (asi, možná, snad.... :-) )