Vytrvalostní závod

Autor: MartiN <@>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 12. 01. 2009

Další bejkárna která nás (teda Mildu) napadla !
Aktualizováno!

Vytrvalostní závod na ? hodin
se uskuteční v průběhu „Rejštejnského závodního víkendu“. Vzhledem k absenci časomíry to bude tradiční sranda závod, o jehož podobě se rozhodne až na místě.
Každopádně pravidla jsou následující:
Soutěžit můžou týmy o max. počtu 3 členů – z toho min. 2 jezdci.
Pojede se na 2 – 4 hodiny (upřesníme na místě).
Povoleny jsou pouze NiMh nebo NiCd baterie, a pouze stejnosměrné motory.
Během závodu nesmí být měněno šasi a karoserie (budou označeny „plombou“).
K samotnému průběhu – tým vybere jednoho jezdce pro kvalifikaci, tomu se změří 1 kolo. Podle dosažených časů v kvalifikaci bude vypadat startovní rošt. Cílem závodu je odjet co nejvíc kol ve stanoveném čase. Výměna baterií a pilotů je možná pouze po zajetí do „boxů“ (vymezený prostor mimo dráhu). Výměnu baterií i veškeré nutné opravy může provádět pouze člen týmu. V případě poruchy nebo havárie je možné donést vůz do boxů, na výměnu baterií je nutné dojet „po ose“. Samozřejmostí je uvolnění stopy rychlejšímu autu, další detaily dáme dohromady na místě. Cílem je odzkoušení tohoto typu závodu na případnou regulérní soutěž.
K případným námitkám proti tech. omezením – věřím že se dokážou domluvit 3 lidi tak, aby postavili jedno auto, které bude vyhovovat. Vzhledem k předpokládanému nízkému počtu týmů chci mít spravedlivé podmínky. Jinak použití vysílače s wi-fi je velice vítáno – kvůli problémům s rušením by bylo vhodné jich mít co nejvíc.