3. RC Rally Kramolín je za námi

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 23. 09. 2008

Tratě RZ uklizeny, výsledky spočítány, auta vyčištěna a všichni už určitě trénujete na další rally.

Jak jsme dopředu vyhlašovali, udělali jsme jinou trať, asfalt společně s nedefinovaným povrchem námi zvaným kamínky. Nevím jestli to všem vyhovovalo, ale tratě byly stejné pro všechny. Je pravda, že na kamíncích to klouzalo, ale alespoň jste si zalaborovali, jaké gumy nazout. No nejhorší bylo přijít na to, jakým způsobem trať vyznačit. Ale doufám, že se nám povedlo vyznačení pochopitelné a nepoškozující auta.
V pátek odpoledne jsme se sešli s kopcem materiálu a dali se do značení. Opět jsme si mysleli, že zatáčky jsou málo utažené, rovinky dlouhé,... a že si spalováci taky zajezdí na plný plyn. No asi se to až tak nepovedlo, ale občas tam ten plnej přeci jen dali. Pro elektry to snad bylo v pohodě, alespoň jsem nezaslechl nějaké výrazné výtky :-) Trať značená na asfaltu byla doplněna vyznačením dráhy křídou, a tak jsme měli obavu zda nezaprší.
V sobotu ráno sice spadlo pár kapek, ale i přes moji černou (= deštivou) předpověď (mraky šly od východu) se rychle vyčasilo a celý den už nespadla ani kapka. Takže pohoda. Tedy až na nízkou teplotu a svižný větřík, který prověřil kvalitu oblečení každého.
Jako první se opět přiřítil Fík hodinu před prezentací a ačkoli slíbil účast 5 jezdců, přijel sám. Prostě už vozí tolik věcí, že se zbytkem dorazila Ája druhým autem. Postupně jsme se sešli v krásném počtu 25 (z toho 6 juniorů) a před desátou vypuklo první kolo. Souboje s časem si můžete prohlédnout ve výsledcích. Na trati byly k vidění hezké průjezdy klidného i divokého stylu. Jen Jarda Kobylka celé dopoledne opravoval, nějak ta mrcha spalovací nechtěla poslouchat. Za vydatné pomoci materiální i morální od ostatních spalováků se podařilo auto provoznit a tak Jarda před obědem absolvoval všechny RZty, byť s penalizací. Pauza na oběd a hurá do druhého kola. Vzhledem k dopoledním časům jsme zvýšili počet průjezdů jednotlivými RZtami a přidali ještě jednu navrch. Smolařem dne se pro mě stal Jarda, kterému auto před poslední RZtou definitivně zdechlo.
Dojeto spočítáno. Vyhlášení výsledků za účasti šampaňského, předání plaket a pohárů z rukou starosty Kramolína pana Zdeňka Krista. No a na závěr tombola, kde jsme losovali věcné dary od látkových lepenek, maxi tužek až po hlavní ceny z nichž tradičně nejhezčí nám opět věnoval Rodinný hotel Zach .

No a na závěr ještě pár mých oblíbených neuspořádaných postřehů a připomínek.
Děkuji všem kdo se na pořádání závodu podíleli prací.
Děkuji všem, kdo se podíleli finančně, zejména obci Kramolín, Rodinnému hotelu Zach, fimě Gleeds, firmě Šmíd a AMK Nepomuk za poskytnutí prostoru závodiště.
Díky vám všem co jste přijeli, bylo to bezvadný poježdění a bezva den, doufám, že až vyrostu, budu jezdit třeba jako Petr Kupilík.
Měření časů - asi se blížíme do doby, kdy budeme muset měřit čas jako na velkém rally (nebo malém třeba v Krumlově). Při 25 jezdcích a průjezdech RZtou přes 2 min se ostatní začínají trochu nudit.
Bohužel se nad námi stahují mraky, další pronájem prostoru závodiště je o trochu jiných penězích a tak uvidíme, jestli nějaké příště na závodišti vůbec bude. Ale brod je ještě daleko, tak uvidíme, jsme kluci chytrý, něco nás napadne :-)
Tombola - je a bude, ceny se prostě v Kramolíně rozdávají na náhodu, na koho se usměje štěstí, ten dostane víc, na koho ne, ten míň. Nebo nebude, taky nás nebaví shánět, shánět, třeba taky neseženeme ani blbý gumový tužky.

Takže díky a na dalších závodech se snad uvidíme (nebo nahmatáme, v sobotu jsem na závodišti ochutnal i Martinovu slivovici).