A je to za námi - Volný závod 23.-24.8.2008 Kramolín

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 25. 08. 2008

Článek, výsledky a několik nesouvislých myšlenek k sobotě a neděli v Kramolíně. Samozřejmě také Tonyho fotky v galerii a Ajiny na rajčeti.

Nebudu popisovat stavbu tratí, průběh a další a další tolikrát omýlané věci. Tady je spíše pár nesouvislých myšlenek a případně postřehů k diskusi.
Tratě byly opět naše typické travní, dostatečně široké, sem tam pozvolná zatáčka. Pro září chystáme změnu - asfalt, sem tam trošku trávy. Jak jsem postřehl, kamínky (ty bílý kamínky) jako podklad trati RZ se neosvědčily, takže už se u nás nepojedou. Jinak snad bylo vše OK? Vzhledem k počasí nebylo patrný, na jakým povrchu se pojede, tedy padly nějaké dotazy těsně před závody. No ono kdyby silněji sprchlo v sobotu dopoledne, tak natáhneme provizorně asfalt, takže zveřejnění povrchu v propozicích by asi bylo trochu zbytečné, ale uvidíme.
Depo - nespoléhejte na to, že u nás se vždycky nějaká lavice najde. Vzhledem k nočním RZ jsme chtěli mít vše na hromadě, aby se to dalo v noci uhlídat. Takže i k nám je třeba přivézt nějaký stoleček nebo židličku :-)) No vzhledem k počtu zúčastněných to nakonec šlo přehlédnout jedním okem, ale co kdyby...?
Dvoudenní závod - no prostě jsme to chtěli zkusit, jezdí se jich po republice víc, tak co. Je pravda, že neděle už byla plánovaná jako odpočinková s minimem RZ. Prostě večerní RZty a společné posezení jsme viděli jako to lepší na našem setkání. Bohužel právě to asi odradilo některé a tak nevím, jestli 13 účastníků bylo hodně nebo málo, z mého pohledu spíš málo.
Takže zhodnocení nočnch RZ - z mého pohledu se zadařilo, i když jsem udělal Martinovi šarádu v programu, když jsem zařadil víc průjezdů než bylo domluveno. Moje "pražská logika" usoudila, že když závodníci chtějí jet, tak mají jet. (jinak úsloví pražská logika je výborný a budu ho používat na jednáních :-) P. S. - kdo nechápe předchozí ať nezoufá, jde o přátelské hecování členů klubu.
Večerní posezení - za výbornou dávám Martinovi za organizaci. Podařilo se a kdo zůstal užil si co hrdlo ráčí a žaludek snese. Myslím, že jsme zvolili i rozumnou večerku a tak mě překvapilo, že jsem ráno nikoho nepotkal na rozcvičce :-) Příště (pokud bude příště) asi vyslyšíme Fíka a uděláme táborák. No a myslím, že i snídaně jako překvápko stála za to.
Tombola - rozlosování všeho co vypadne z pytlíku. Jsou to ceny, které dostaneme, případně přineseme. Nečekejte zázraky a vzývejte šťastný los. Prostě tak to je a tak to u nás bude. Vzhledem k tomu, že nás bylo málo, nelosovalo se ubytování v Hotelu Zach, takže na září máme poukazy 2. Usměje se štěstí na Fíka a Áju? Že by dostal každý jeden?
Neděle - opustilo nás pár jezdců z různých důvodů a pohnutek, takže jsme zkrátili program, odjeli 3RZty a šli uklízet. To jsme prostřídali pokecem a před odjezdem, kdo zůstal, dostal od Martina něco na zub na sváču :-). Uklizeno, hotovo, spočítáno,... a ještě jsem chytil konec F1,bohužel jen asi 6 kol, tak jsem u toho ani nestihnul usnout, jak je mým zvykem.
Takže díky všem, že jste přijeli, pobyli, zajezdili nebo jen projeli, pokecali. Pro mě to byl vcelku zdařilý víkend a těším se na další pohodové závody.
Jo a výsledky - je možné stahovat a nakouknout do tabulky .xls. Tohle posílám i Mildovi pro doplnění bodů do RCHRC.