3. RC Rally Horšovský Týn 5.4.2008

Autor: MiraH <mirah@wo.cz>, Téma: Povídání, zážitky a akce kolem modelařiny, Vydáno dne: 07. 04. 2008

Rally Horšovský Týn byla soutěž s historicky nejvyšší účastí našeho klubu, pokud nepočítám naši domácí Kramolínskou Rally. Kromě Petry, která pracovala a Michala, který byl na fotbale jsme do Tejna dorazili všichni.

Přípravy na rally vypukly už 14 dní před termínem soutěže, ne že bychom připravovali auta, ale po zmínce Jardy Hradeckého, že na rally nebude občerstvení, jsme plánovali, jak se nakrmíme a napojíme. Takže jsme v sobotu vezli nejen nezbytná auta a vše co k tomu patří, ale také elektrický gril, balík bavorských klobásek, basičku s pivem, limonády a další a další. Naše organizace zafungovala dokonale (domluvili jsme se, že do Tejna jede každý sám a sejdeme se všichni na místě). Když se Honzovi povedlo vzbudit 5 minut před odjezdem, dosprintoval k Martinovi a vyrazili, akorát jsem vyjížděl ze vrat, když jeli kolem. V klidu jsem zastavil u benzínky,ale narazil jsem na ně v Nepomuku, když dokupovali chleba a další drobnosti. Vrazil jsem jim do auta vysílačku a jeli jsme pohromadě. Po telefonickém zjištění, že Ondra je v Plzni už vzhůru a nakládá Tondu jsme si dali jako kontrolní bod zavolání Chotěšov. Tam jsme dorazili asi půl minuty po sobě. Za neustálého volání Ondry, kterého jsem měl za kufrem, jsme dorazili do Tejna jako krásný organizovaný průvod. Na místě se Ondra přiznal, že vysílačku má, ale vypnutou a v kufru. Omlouvám se Inteku, že jsem ho podezříval ze špatného fungování.
Na místě jsme rozbalili ležení, vybalili auta, skoukli jestli máme baterky, jestli se motory točí a kola řídí a jali se shánět elektriku. Byla a tak jsme nažhavili gril a první várka klobásek byla na snídani. Z té nás vyrušila rozprava jezdců a posléze start první RZty. Jeli jsme všichni standardně, jenom Ondra měl smůlu a po projetí hluboké louže široko daleko jediné mu kleklo auto a z RZty odstoupil. Škoda, dostal čas nejpomalejšího +15 vteřin penalizace. Naštěstí auto po vylití vody a rychlém vysušení mohlo být na startu 2. RZ a jelo. Trochu štěstíčka :-) ukázalo svoji tvář, protože mezi 1. a 2. RZtou nebyla přestávka a jelo se hned a v daném pořadí. Takže to ještě dopadlo vcelku dobře. Elča v 1. RZtě pojela Ondru, Martina, Honzu i Tondu, teda kluci trénujte, trénujte.
Po dvou RZtách nastalo opět grilování a svačinka, prostě nasadili jsme tempo, které nám maximálně vyhovovalo. Ve 3. a 4. RZtě jsme vcelku nezaznamenali žádné problémy. Ondra na 3. RZ zajel 13. čas, což zopakoval ještě na 5. RZ. To bylo nejlepší umístění z nás v jednotlivé RZ. No a co následovalo, ano, grilování, byl čas oběda. Někteří z nás stihli také trochu vyčistit auta a případně vyměnit baterky.
5. a 6. RZta byla pro všechny pohodová, pouze mě v 5. RZtě vypnulo auto. Samozřejmě v okamžiku kdy bylo daleko ode mě. Když jsem došel, vypnul zapnul vypínač, tak se rozjelo a po 5 metrech to samé. Čert ví co s tím bylo. Nasbíral jsem čas, který mě posunul pěkný kousek dozadu. No nic, ono to ani na ostatních nebylo moc slavné, tak mi to náladu rozhodně nekazilo. Martin si na 6. RZ (stejně jako na 4.) zajel 19 čas, jeho nejlepší čas RZ.
Organizátoři spočítali výsledky a vyhlásili nejlepší. Kompletní pořadí najdete na www.rcrally.cz.
Naše umístění v celkovém pořadí:
17 – Ondra
18 – Míra
20 – Martin
22 – Honza
23 – Elča
24 – Tony
Pro zajímavost grafík s pořadím po jednotlivých RZ. Je hezky vidět Ondrova stíhací jízda :-)).

3. RC Rally Horšovský Týn


Docela mě mrzí, že jsme neměli teamové kastle, jejichž dodání se zdrželo. V celkovém pořadí to vypadá, že pokud bychom splnili podmínky pro bodování, vyjel bych body do bodování teamů. Tak snad příště. Martin by měl tenhle týden dovézt kastle z Německa, když naše obchody nejsou schopné dodat 6 stejných vyhlédnutých kastliček Subárka s parabolama na svetla. Tak snad příště.
Takže krásný pohodový den. Kluci postavili v Tejně hezkou trať, loňskou rokli nahradili RZtou neméně obtížnou. K té bych měl jedinou výhradu – měkký terén po proběhnutí několika závodníků nepřipomínal nic jiného než oraniště, ale ve druhém průjezdu to bylo pro všechny stejné. Povedlo se i počasí, nepršelo, jen chvíli víc, chvíli míň foukalo. Po závodech jsme se přesunuli do cukrárny na náměstí a oslavili jsme umístění zmrzlinou, čokoládou, zákusky, prostě jak kdo měl chuť. Takže parádní závody, parádní sobota, díky.
V Galerii jsou fotky od Tondy a Martina.