V Kramolíně opět živo

Autor: NovakO <@>, Téma: Viděli jsme, slyšeli jsme, nemodelářská rubrika, Vydáno dne: 11. 09. 2007

článek pro Plzeňský deník, autor Milada Nováková

Po červnové a srpnové akci RCK Kramolín – soutěžích RC modelů aut - uspořádala obec Kramolín za pomoci členů klubu a dalších ochotných dobrovolníků akci věnovanou dětem - místním i „chalupářským“ - malý sportovně soutěžní den pro radost, zábavu a dobrou náladu pod názvem „S úsměvem do školy“. Akce se konala v sobotu 8.září 2007 v Kramolíně u Nepomuku a i když celou noc před tím pršelo, organizátoři opět přípravu nezanedbali a zajistili „nedeštivý den“ (tedy alespoň po dobu konání akce...).
Na obecním hřišti bylo pro děti připraveno deset stanovišť s různorodými soutěžemi a úkoly. Úkoly byly lehké i těžší a děti bez rozdílu věku je horlivě plnily. Malým pomáhali doprovázející dospělí a větší se činily sami. Všichni ale byli povzbuzováni přihlížejícími a ihned po splnění úkolu odměněni razítkem do své soutěžní karty a sladkým mlsem. Nedá se říci, které stanoviště se jim více líbilo, výběr a rozmanitost byla velká – házení míčků na cíl („šašek“) či klobouků na věšák, běh s míčky na lžíci či s boby plnými „sněhových“ koulí z novin, skládání obrázků z kamínků či věže z kostek, chytání ryb, skákání v pytli, chůze na chůdách nebo let čarodějnic na koštěti.... Pravda je taková, že po oficiálním skončení si mnoho z dětí (ale i dospělých!) znovu některé disciplíny vyzkoušeli a natrénovali. Na závěrečném vyhodnocení jsou pak všechny děti pochváleny a společně vyfotografovány (jednak svými hrdými rodiči a jednak do kroniky obce) a také odměněny taškou s drobnými dárky – z těchto dárků má pak největší úspěch maska Spidermana – lze tak usuzovat z množství později po hřišti a lese pobíhajících „pavoučích mužů“....
Během celé akce se mohli všichni občerstvit nápoji a ohřát u ohně, na kterém si na závěr opekli buřtíky. Diskutující hloučky dospělých pak snadno uhlídali své na hřišti si hrající ratolesti a všichni si užívali dopoledne příjemně stráveného se sousedy a zástupci obce.
Díky všem organizátorům, jejich pomocníkům a především spokojeným dětem se společně strávený den v Kramolíně opět vydařil.